19 Października 2016
Żegnamy Pana Leszka Kota
Z ogromnym żalem żegnamy Pana Leszka Kota, Prezesa Związku Junackiej Szkoły Kadetów im. gen. Władysława Andersa oraz wiceprezesa Rodzin Katyńskich z Londynu, wyjątkowego współpracownika Instytutu Polskiego i Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie a przede wszystkim naszego wspaniałego Przyjaciela.
Panie Leszku! Zostanie Pan na zawsze w naszych sercach i naszej pamięci.

***

Pan Leszek Kot urodził się w 1930 r. Był synem Rocha Kota – policjanta, ofiary Zbrodni Katyńskiej, zabitego w Bykowni. W dniu 13.04.1940 r. jako 10-latek Pan Leszek został wywieziony przez Sowietów wraz z rodziną ze Stanisławowa do Kazachstanu. Po ogłoszeniu tzw. „amnestii” wraz z Armią Andersa został ewakuowany do Iranu i rozpoczął naukę w Junackiej Szkole Kadetów w Palestynie. Dumę z bycia polskim kadetem nosił w sercu do końca.

Po II wojnie światowej pozostał w Wielkiej Brytanii, założył rodzinę i pracował jako inżynier. Zaangażowany w wiele społecznych inicjatyw polonijnych. Prezes Związku Junackiej Szkoły Kadetów i członek Zarządu Rodzin Katyńskich w Wielkiej Brytanii. Niestrudzony propagator etosu kadeta i pracy z młodzieżą. Odszedł od nas ciepły, otwarty na potrzeby innych ludzi człowiek.

Cześć Jego pamięci
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi