30 Września 2016
Uroczystość posadzenia Dębów Katyńskich w Łodzi
29 września 2016 na terenie Publicznego Gimnazjum nr 10 im. R.H. Rembielińskiego w Łodzi odbyła się uroczystość sadzenia Dębów Katyńskich. W znajdującej się na terenie szkolnym Alei Dębów Pamięci Policjantów II RP ofiar Zbrodni Katyńskiej zasadzono sześć nowych drzew upamiętniających funkcjonariuszy zamordowanych w 1940 roku.
Uroczystości zorganizowało Stowarzyszenie Rodzina Policyjna 1939 przy współpracy z dyrekcją Gimnazjum nr 10. Obecni byli m.in. ze strony organizatorów prezes zarządu Rodziny Policyjnej 1939 Jarosław Olbrychowski, a wśród zaproszonych gości – min. Andrzej Dera z Kancelarii Prezydenta RP, pierwszy wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela, przedstawiciele Policji, Wojska Polskiego, Lasów Państwowych, duchowieństwa, Archiwum Państwowego w Łodzi, organizacji społecznych, Muzeum Katyńskiego w Warszawie oraz nauczyciele i młodzież z 10 Gimnazjum. Obecni byli też przedstawiciele mediów lokalnych.
W trakcie uroczystości odznaczono też osoby zasłużone w utrwalaniu pamięci o zbrodni katyńskiej Złotymi i Srebrnymi Krzyżami Zasługi.  Rodzina Policyjna odznaczyła też osoby zasłużone swoim odznaczenie organizacyjnym – Krzyżami Miednoje.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi