30 Września 2016
Pracownicy Muzeum Katyńskiego na sesji na Uniwersytecie im. Iwana Franki w Żytomierzu (Ukraina)
W dn. 23 IX na Żytomierskim Uniwersytecie Państwowym im. Iwana Franki odbyło się polsko-ukraińskie seminarium „Polityka pamięci – polityka zapomnienia: sprawa Katynia”. 
Organizatorzy spotkania to ŻUP im. I. Franki oraz Polskie Towarzystwo Naukowe w Żytomierzu i Muzeum Katyńskie w Warszawie. Wsparcia imprezie udzieliły Senat RP i fundacja Pomoc Polakom na Wschodzie.

Uczestniczyli m.in. prof. Wołodymyr Horbatenko (Instytut Państwa i Prawa im. Koreckiego Narodowej Akademii Nauk Ukrainy), prof. Natalia Kowtun, dr Halina Starodubec (ŻUP im. I. Franki), dr Wołodymyr Babka („Wydawnictwo Encyklopedyczne”). Ze strony Muzeum Katyńskiego wystąpili dr Tomasz Szczepański z referatem „Katyń w oświacie muzealnej” i mgr Karolina Wesołowska, która przedstawiła referat „Kwestia katyńska w edukacji szkolnej”. Obradom przysłuchiwała się też spora grupa żytomierskich studentów.

Wypowiedzi uczestników oscylowały wokół zagadnienia polityki pamięci („polityki historycznej”) Polski, Ukrainy oraz Rosji, w szczególności jej optymalnej dla danego społeczeństwa postaci. Planowane jest wydanie materiałów pokonferencyjnych w postaci samodzielnej publikacji.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi