19 Września 2016
Uroczystość w Komendzie Wojewódzkiej w Katowicach
Z okazji przypadającej w tym roku 77 rocznicy wybuchu II wojny światowej i agresji Związku Sowieckiego na Polskę 9 września 2016 r. odbyły się w Katowicach, zorganizowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Rodzina Policyjna oraz Komendanta Wojewódzkiego Policji, obchody Dnia Pamięci Pomordowanych i Poległych Policjantów II RP.
Uroczystości, w których miedzy innymi uczestniczyli członkowie Katyńskich Rodzin Policyjnych oraz pracownicy Muzeum Katyńskiego w Warszawie, rozpoczęły się mszą św. celebrowaną w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach połączoną występem chóru Komendy Stołecznej Policji. Następnie zebrani goście wzięli udział w centralnych obchodach przy grobie Nieznanego Policjanta Polskiego przed Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach. Okolicznościowe przemówienia wygłosili: Prezes Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna” Pani Teresa Bracka, I Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Andrzej Szymczyk  oraz Wojewoda Śląski Pan Jarosław Wieczorek. W czasie uroczystości nastąpiło wręczenie odznaczeń pamiątkowych. Wśród osób odznaczonych znaleźli się między innymi Prezes i Wiceprezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 r. w Katowicach Pani Teresa Bracka oraz Pan Grzegorz Grześkowiak. Odczytanie apelu ku czci Ofiar Zbrodni Katyńskiej zamordowanych w Kalininie (dzisiejszym Twerze) a pochowanych na cmentarzu wojennym w Miednoje zakończyło się salwą honorową. Na koniec obchodów odbyło się uroczyste złożenie kwiatów przy  Grobie Nieznanego Policjanta oraz premiera filmu dokumentalno- historycznego przedstawiającego życie i działalność posterunkowego Jana Lampki ofiary zbrodni katyńskiej.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi