10 Września 2016
Wystawa: „they were shot in the back of the head” została uroczyście otwarta w Muzeum Okupacji w Tallinnie
Od 5 września mieszkańcy Tallinna mają okazję zwiedzać wystawę poświęconą historii zbrodni katyńskiej i jej ofiarom. Otwarcia wystawy dokonali: chargé d’affaires Ambasady RP w Tallinie Pan Marek Kolański, Kurator Muzeum Okupacji, Pan Martin Andreller oraz Kierownik Muzeum Katyńskiego, dr Ewa Kowalska.
Uroczystość otwarcia ekspozycji zgromadziła przedstawicieli miejscowej Polonii, mieszkańców stolicy Estonii i przedstawicieli korpusu dyplomatycznego.

 Wystawa wzbudza żywe zainteresowanie zwiedzających. Na kilkudziesięciu planszach zaprezentowana została historia zbrodni katyńskiej. Zaś w gablocie kopie pamiątek, które w ostatnim czasie otrzymało Muzeum Katyńskie. Są to kartki pocztowe, zdjęcia, dokumenty osobiste i zaświadczenia z poszukiwań informacji o więźniach obozów przekazane przez bliskich Henryka Szwana, Józefa Pitułki, Józefa Mariana Bartika i Adama Solskiego. Obok znalazły miejsce trzy mundury: oficerski, policyjny i funkcjonariusza Służby Więziennej, które na potrzeby wystawy zostały użyczone przez Areszt Śledczy w Warszawie – Mokotowie, ze zbiorów prywatnych Pana Mikołaja Klorka i Studia Historycznego „Huzar” oraz Pana Krzysztofa Musielaka ze Stowarzyszenia Warszawska Rodzina Policyjna 1939 r.

 Patronat nad wystawą objęła Ambasada RP w Tallinnie. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Muzeum Okupacji w Tallinie za ciepłe przyjęcie i pomoc.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi