05 Września 2016
Przygotowania do otwarcia wystawy w Tallinie
W Muzeum Okupacji w Tallinnie zakończyły się przygotowania do otwarcia wystawy: „they were shot in the back of the head”, opowiadającej o zbrodni katyńskiej. Muzeum Okupacji jest dla Estończyków niezwykle ważnym miejscem.
Poświęcone jest historii dwudziestowiecznych okupacji Estonii przez Niemców i Sowietów. Pokazuje walkę mieszkańców o swoją wolność i niezależność, dokumentuje również zbrodnie popełnione przez okupantów. Przygotowana przez pracowników Muzeum Katyńskiego wystawa dobrze wpisuje się w tę narrację, podkreślając podobieństwo losów obu narodów. Zaakcentowane na niej są również związki niektórych ofiar zbrodni katyńskiej z Estonią, m.in. ks. płk. Ryszarda Paszko i kontradmirała Ksawerego Czernickiego. Otwarcie wystawy nastąpi 5 września i będzie w tym miejscu dostępna dla zwiedzających do 30 października.

Patronat nad wystawą objęła Ambasada Polski w Tallinnie.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi