12 Września 2016
Uroczystość w siedzibie Warszawskiej Rodziny Katyńskiej
4 IX br. odbyły się uroczystości otwarcia wystawy stałej w siedzibie Rodziny Katyńskiej w Warszawie przy ul. Powązkowskiej 14 (zabudowania parafii).
Uroczystość rozpoczęła się od Mszy Św. w kościele p.w. św. Karola Boromeusza (Cmentarz Stare Powązki w Warszawie). Następnie zebrani udali się do Sanktuarium „Poległym i Pomordowanym na Wschodzie” (miejsce pamięci przy zewnętrznej ścianie kościoła) gdzie złożono kwiaty i zapalono znicze ku czci pomordowanych. Wśród składających znicze była delegacja Muzeum Katyńskiego. Zebrani udali się też do grobu ks. Stefana Niedzielaka (1914-1989) gdzie składając kwiaty i znicze uczczono pamięć pomysłodawcy tego sanktuarium i współzałożyciela Rodzin Katyńskich zamordowanego w niewyjaśnionych do dziś okolicznościach.

Otwarcie wystawy stałej w lokalu RK powiązane było z wręczeniem medali pamiątkowych „Prawda i Pamięć” przyznawanych przez zarząd Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Warszawie. Wyróżnienie to otrzymali m.in. pracownicy naszego muzeum – dr Ewa Kowalska, Karolina Wesołowska, Sebastian Karwat i dr Tomasz Szczepański. Medal ten otrzymał też wieloletni kierownik naszej placówki Sławomir Frątczak.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi