10 Lutego 2016
Sławomir Z. Frątczak w resorcie Obrony Narodowej
Szanowni Goście „Strony Internetowej” Muzeum Katyńskiego!
18 stycznia 2016 r. przeszedłem do nowych działań w resorcie Obrony Narodowej. W 38. roku misji w Muzeum Wojska Polskiego, z czego ostatnich 15 lat na stanowisku kierownika-kustosza w Muzeum Katyńskim. 
Podjąłem tą trudną decyzję w przekonaniu, że angażując się przez pięć lat i co ważniejsze   s k u t e c z n i e  - w dzieło budowy nowej siedziby placówki, mogę nabyte podczas tych prac doświadczenie, u schyłku swej zawodowej drogi, spożytkować jeszcze w innej randze dla dobra Najjaśniejszej Rzeczypospolitej.
Pragnę z głębi serca gorąco podziękować Koleżankom i Kolegom z macierzystej placówki – Muzeum Wojska Polskiego, a w szczególności z Muzeum Katyńskiego i Biura Budowy MWP - za lata współpracy i „ocean” życzliwości.
Jednocześnie proszę o wybaczenie wszelkich „krzywd”, jakie mogły spotkać z mej strony kogokolwiek.
Proszę również wszystkich Przyjaciół Muzeum Katyńskiego o przyjęcie wyrazów wdzięczności za dziesięciolecia owocnej współpracy w imię utrwalania Prawdy o zbrodni katyńskiej.

Życzę Wam – Szanowni Państwo – samych radosnych chwil, a je jednocześnie pragnę zadeklarować, że pozostaje nadal sługą Magister Vita i krzewicielem – ku przestrodze – historii Katynia!

Jako symboliczne zamknięcie mego muzealnego żywota traktuję wręczenie 8 lutego br. – mnie niegodnemu - Srebrnej Odznaki „Za Zasługi w Pracy Penitencjarnej” – za współpracę ze Służbą Więzienną na niwie krzewienia wśród osadzonych historii zbrodni katyńskiej. 
Z tego miejsca z okazji 97–lecia powołania tejże służby składam całemu korpusowi penitencjarnemu jak najszczersze życzenia owocnych działań.
Sławomir Z. Frątczak
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi