30 Listopada 2015
Muzeum Katyńskie na sesji naukowej w Żytomierzu
Przedstawiciel Muzeum Katyńskiego dr Tomasz Szczepański uczestniczył  w "VII Międzynarodowym seminarium naukowym pamięci Wiaczesława Lipińskiego" jakie odbyło się 24 III w Żytomierzu (Ukraina). Temat tego wydania seminarium to: "Ukraina przed geopolitycznymi wyzwaniami współczesności".
Organizatorami spotkania byli: Żytomierski Uniwersytet Państwowy  im. Iwana Franki, Instytut Państwa i Prawa im. W. M. Koreckiego Narodowej Akademii Nauk Ukrainy, Polskie Towarzystwo Naukowe w Żytomierzu oraz Muzeum Katyńskie oddział MWP w Warszawie.
24 XI – w budynku Żytomierskiego Uniwersytetu Państwowego odbyła się konferencja zapoczątkowana uroczystym złożeniem kwiatów pod tablicą poświęconą  pamięci W. Lipińskiego (1882-1931), który uczył się w tym budynku (wówczas gimnazjalnym).
W trakcie konferencji przedstawiciel Muzeum Katyńskiego przekazał pozdrowienia zebranym w imieniu naszego muzeum oraz wygłosił wystąpienie "Współczesne zagrożenia geopolityczne i demograficzne Zachodu  w świetle doktryny Feliksa Konecznego (1862-1947)".
Nagrano też krótką wypowiedź dla miejscowej stacji telewizyjnej dot. pamięci o W Lipińskim w Polsce.
Teksty referatów zostaną wydane w polsko-ukraińskim roczniku "Studia Politologica Ucraino - Polona". W nr 5 tego rocznika znalazły się m.in. referaty pracowników MK (dr Tomasza Szczepańskiego i dr Ewy Kowalskiej) z poprzedniej sesji w 2014r.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi