02 Grudnia 2015
Wręczenie medali
Jak już informowaliśmy Szanownych Gości „ strony internetowej” Muzeum Katyńskiego oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie - 2. listopada br. grupa kustoszy i opiekunów ekspozycji z Muzeum Katyńskiego otrzymała od Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”. (z siedzibą w Katowicach) odznaczenia – medale „Invictus Gloria” [Chwała Niepokonanym] oraz okolicznościowy „List Honorowy” – wystawiony z okazji 25-lecia organizacji.
Medale i „List…” - Prezes Stowarzyszenia, Pani Teresa Bracka, wręczyła Profesorowi Zbigniewowi Wawrowi - (Dyrektorowi Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie), kierownikowi-kustoszowi Muzeum Katyńskiego – Sławomirowi Z. Frątczakowi oraz twórcy narracji plastycznej wystaw w nowej siedzibie Muzeum – Jerzemu Kalinie. Listem uhonorowani zostali kustosze: dr Ewa Kowalska, Karolina Wesołowska, dr Tomasz Szczepański, Romuald Chagowski, Sebastian Karwat oraz Magda Łubnicka (z Działu Głównego Inwentaryzatora Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, wieloletni pracownik Muzeum Katyńskiego), a także – Pani Wanda Horoś (opiekunka ekspozycji i seniorka Muzeum Katyńskiego, zatrudniona w placówce od jej zarania, czyli od 1993 r.).

Z przebiegu wzmiankowanej uroczystości prezentujemy krótki materiał filmowy.

Wręczenie medali>> 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi