18 Maja 2015
Nekrolog
17  maja  br.  dotarła  do  kierownika  Muzeum Katyńskiego  smutna  wiadomość, o następującej  treści:
"Szanowny Panie Sławomirze. Chciałam Pana poinformować, że dwa tygodnie temu zmarła Pani Iwona Strygner. Niestety czas jest nieubłagany. Pozdrawiam. Grażyna Szkonter. Przewodnicząca Oddziału w Kielcach Ogólnopolskiego Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939 r."
Śp. Pani  Iwona Strygner, córka zamordowanego w wiosną 1940 r. w Charkowie por. Tadeusza Ostrowskiego - złożyła w 2011 r. do Muzeum Katyńskiego Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie – niezwykłej wartości dar – m.in.  korespondencję  z obozu starobielskiego do rodziny, bogaty zbiór  fotografii i oryginalny naramiennik od munduru Jej ojca.
Śp. Pani  Iwona Strygner pozostanie w naszej pamięci. 
                                                               Requiescat in Pace
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi