30 Kwietnia 2015
Lekcja muzealna na placu budowy
Jak ostatnio informowaliśmy, rozpoczęte jesienią 2013 r. prace budowlane realizowane  przez uznane przedsiębiorstwo PBM „Południe” S.A., weszły obecnie w fazę „kończenia budowy” - adaptacji zabytkowej architektury w części Cytadeli Warszawskiej - na nową siedzibę Muzeum Katyńskiego Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie
Niebawem zacznie się „tworzenie”  ekspozycji stałej – przez wybraną w procedurze przetargowej firmę CUBE. ITG S.A.  Prowadzone są obecnie rozmowy związane z przygotowaniami do realizacji tegoż niełatwego dzieła, m.in. ze względu na „bogactwo” artystycznych wizji Jerzego Kaliny – autora tzw. narracji plastycznej wystawy stałej Muzeum. 

27 kwietnia br. odbyło się kolejne spotkanie w biurze budowy Muzeum w Cytadeli Warszawskiej – „stron” zaangażowanych w budowę nowej ekspozycji MK – m.in. z udziałem Pana Jerzego Kaliny.

Natomiast 28 kwietnia br. kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego przeprowadził „nietypową” lekcję muzealną dla słuchaczy Gimnazjum nr 55 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Bytnara ps. „Rudy” z warszawskiego  Żoliborza. W trakcie spotkania - uczniowie mieli możliwość zapoznania się z „technologią” adaptacji zabytkowej architektury w części Cytadeli Warszawskiej na nową siedzibę Muzeum Katyńskiego Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. W trakcie lustracji placu budowy pokazano młodym gościom „rodzące się” w skomplikowanym i żmudnym procesie konserwatorsko-budowlanym tzw. instalacje artystyczne Jerzego Kaliny (autora tzw. narracji plastycznej ekspozycji Muzeum).  Jednocześnie grupa gimnazjalistów miała wyjątkową okazję zobaczenia od „podszewki” wzmiankowane działania i naocznego „przekonania się” o skali wysiłku pracowników firmy budowlanej PBM „Południe” S.A. – generalnego wykonawcy inwestycji.

Spotkanie zakończyła prezentacja projektów poszczególnych części ekspozycji stałej w nowej siedzibie Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej – autorstwa wspomnianego Jerzego Kaliny.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi