30 Kwietnia 2015
O muzeach na Żoliborzu
22 kwietnia br. na terenie Cytadeli Warszawskiej w Muzeum X Pawilonu (Oddział Muzeum Niepodległości) odbyła się VII Sesja Rady Dzielnicy Żoliborz. Spotkanie zdominowane zostało przez tematykę muzeów, które w nieodległej przyszłości zgodnie z rządowymi decyzjami mają zostać posadowione w tym miejscu. 
Jeszcze w tym roku na jesieni otworzy swoje podwoje w pełnym kształcie Muzeum Katyńskie, będące oddziałem Muzeum Wojska Polskiego.
W  sesji  Rady  uczestniczyli  przedstawiciele Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Katyńskiego: Dariusz Matlak (z-ca dyrektora MWP ds. Inwestycyjnych), płk Janusz Pilzak (szef Biura Budowy nowej siedziby MWP w Cytadeli Warszawskiej), Witold Głębowicz (st. kustosz z Biura Budowy) oraz Sławomir Frątczak kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego i kustosz Romuald Chagowski (MK). 
Kierownik MK w trakcie spotkania przedstawiał - bardzo przemyślany i ciekawy projekt tej placówki (za oficjalnym komunikatem Urzędu Dzielnicy). Natomiast - Radni w dyskusji zwracali uwagę przede wszystkim na konieczność powiązania Cytadeli z otoczeniem, na niezbędne inwestycje towarzyszące i na całkowite uwolnienie terenu przez wojsko. Obradujący przedstawiciele mieszkańców dzielnicy – przyjęli w tej materii stanowisko adresowane do władz ministerialnych i samorządowych o podjęcie stosownych działań.
Obrady prowadził Adam Buława, przewodniczący Rady Dzielnicy Warszawa Żoliborz. 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi