27 Kwietnia 2015
Zamknięcie wystawy pt.: "Pamięć nie dała się zgładzić..."
Po upływie 3 lat i 7 miesięcy – od momentu uroczystego otwarcia - wystawa czasowa pt. "Pamięć nie dała się zgładzić…" w gmachu Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie (Al. Jerozolimskie 3) – została zamknięta.
Wzmiankowana ekspozycja została zorganizowana przez Muzeum Katyńskie Oddział Muzeum WP (autorami wystawy, pod względem historycznym i narracji plastycznej,  byli:  Sławomir Z. Frątczak, prof. Andrzej K. Kunert, Izabella Sariusz–Skąpska oraz Jerzy Kalina, przy współpracy zespołu pracowników Muzeum Katyńskiego).
Zasadniczym powodem stworzenia tej przejmującej, ze względu na tematykę – związaną ze zbrodnią katyńską i wyjątkowej bacząc na niepowtarzalne projekty artystyczne Jerzego Kaliny, było zamknięcie w 2009 r. pierwszej siedziby Muzeum na warszawskiej Sadybie oraz podjęcie długotrwałej „procedury” inwestycyjnej związanej z budową nowej wystawy w Cytadeli Warszawskiej – w latach 2010-2013.  
Poza powyższym na wystawie zostały „przetestowane” różnorodne tzw. ekspozytory, czyli gabloty, witryny - „relikwiarze” oraz bogaty zestaw tzw. multimediów, jakie znajdą się w nowej ekspozycji Muzeum Katyńskiego.
Rozpoczęte jesienią 2013 r. prace budowlane, realizowane  przez uznane przedsiębiorstwo PBM „Południe” S.A., weszły obecnie w fazę „zakończenia budowy” i niebawem zacznie się realizacje ekspozycji stałej – prowadzona przez wybraną w procedurze przetargowej firmę CUBE. ITG S.A.
Tym samym ciesząca się poważnym uznaniem u gości odwiedzających, tę rozłożoną na ponad 400 m² powierzchni  ekspozycję - zamknięto, przygotowując artefakty  w niej prezentowane (poprzez niezbędne i żmudne działania konserwatorskie) - do nowej roli - w nowym gmachu Muzeum Katyńskiego w Cytadeli Warszawskiej.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi