08 Października 2013
Budowa Muzeum Katyńskiego rozpoczęta
W środę, (9 października br.) w miejscu rozpoczęcia budowy Muzeum Katyńskiego (Cytadela) odbędzie się spotkanie okolicznościowe  z udziałem ministra obrony narodowej Tomasza Siemoniaka.
Szefowi resortu obrony towarzyszyć będą m.in. minister kultury i dziedzictwa narodowego Bogdan Zdrojewski, Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Prezes Federacji Rodzin Katyńskich Izabella Sarjusz-Skąpska, Sekretarz Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa dr hab. Andrzej Kunert oraz dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Zbigniew Wawer.

Podczas spotkania w obecności zaproszonych gości, nastąpi prezentacja terenu budowy Muzeum Katyńskiego.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 11.00 w Dowództwie Wojsk Lądowych, (wejście od ul. Dymińskiej 13).

Zapraszamy przedstawicieli Redakcji do udziału w spotkaniu. Wejście  na teren Cytadeli,  do godz 10.45,  za okazaniem ważnej legitymacji prasowej.

*****************

Na cele muzealne, zgodnie z koncepcją wybraną w międzynarodowym konkursie architektonicznym w 2010 r., zostaną odrestaurowane i zaadaptowane zabytkowe budowle: Kaponiera, Bateria Barkowa i Brama Nowomiejska od strony ul. Jeziorańskiego (główne wejście do placówki i części plenerowej).

Inwestycja realizowana jest w całości ze środków finansowych zapewnionych przez Ministerstwo Obrony Narodowej przy współudziale środków własnych Muzeum Wojska Polskiego.

RZECZNIK PRASOWY
MINISTRA OBRONY NARODOWEJ
ppłk Jacek SOŃTA
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi