08 Października 2013
Delegacja hiszpańska w Muzeum Katyńskim.
We wtorek – 8. października br. zwiedziła wystawę pt. Pamięć nie dała się zgładzić… - w siedzibie Muzeum Wojska Polskiego, delegacja hiszpańska (goście Polskiej Agencji Prasowej SA na zlecenie Departamentu Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej Ministerstwa Spraw Zagranicznych). 
Wzmiankowana grupa odbywała w naszym kraju - wizytę studyjną dla przedstawicieli środowisk kultury z Królestwa Hiszpanii, a byli nimi: Javier Saez – wykładowca Nauk o Komunikacji, specjalista od spraw związanych z tworzeniem spójnego przekazu audiowizualnego i dostosowanego do profilu, wieku i poziomu odbiorcy; Margarida Sala Albareda – kierownik Działu Wystaw Muzeum Historii Katalonii; dr Josep Calvet – historyk, wykładowca na Uniwersytecie Leridzie, badacz i współpracownik Memorial Democratic; Valenti Sallas Campmany – kierownik Działu Stosunków Międzynarodowych Ministerstwa Kultury Autonomicznego Rządu Katalonii “Generalitat”; dr Raquel Medina de Vargas – krytyk sztuki, kurator wystaw, przedstawicielka Katalońskiego Stowarzyszenia Krytyków Sztuki oraz ze strony polskiej towarzysząca delegacji - Hanna Podolska – ekspert ds. Promocji i Kultury Konsulatu Generalnego RP w Barcelonie.

Należy zaznaczyć, iż wizyta miała charakter badawczy - z nastawieniem na zapoznanie specjalistów z różnych dziedzin z wiedzą o polityce historycznej Polski, z formami przechowywania rozmaitych świadectw historii i udostępniania ich zróżnicowanym grupom społecznym, ze sposobami obiektywnego przedstawiania skontrastowanych opinii o wydarzeniach i procesach historycznych oraz z metodami „podtrzymywania” pamięci. Dało się zauważyć, że Muzeum Historii Katalonii dobrało delegatów z myślą o organizacji konkretnych imprez, które w 2014 r. upamiętnią tamże, m.in. 70. rocznicę Powstania Warszawskiego. Katalońskie Muzeum planuje nawiązanie oficjalnej współpracy z podobnymi instytucjami w Polsce. 

Gości po wystawie oprowadzili – kierownik Muzeum Katyńskiego Sławomir Frątczak oraz Sebastian Karwat.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi