12 Lutego 2013
Wizyta przedstawicieli Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r." w Muzeum Wojska Polskiego.
Do Muzeum Katyńskiego - oddziału Muzeum Wojska Polskiego wpłynęła relacja z wizyty członków Stowrzyszenia "Rodzina Policyjna 1939r." w Warszawie.
   Wystawa Katyńska „Pamięć nie dała się zgładzić”, która znajduje się w Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie, była celem niedawnej wycieczki zorganizowanej przez Oddział Łódzki Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939r.” oraz Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi. Wycieczkę prowadzili Halina Mackiewicz - Przewodnicząca Oddziału Łódzkiego oraz Jarosław Olbrychowski - członek Zarządu Krajowego OSRP1939r. Pod przewodnictwem kierownika Muzeum Katyńskiego, Pana Sławomira Z. Frączaka, uczestnicy wycieczki zapoznali się z historią Polski - od początku państwowości, przez okresy konfliktów zbrojnych, do czasu bestialskiego mordu na Polskich Policjantach II RP w Miednoje. 
    Członkowie Stowarzyszenia zwiedzili również znajdujący się na terenie kościoła św. Stanisława Kostki Pomnik - grób oraz muzeum bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mszę świętą w kościele św. Stanisława Kostki odprawił Ks. Kanonik dr Kazimierz Zaleski duszpasterz łódzkiej policji.

Jarosław Olbrychowski
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi