11 Marca 2013
Msza Święta w intencji ofiar sowieckiego reżimu.
3 marca 2013 r. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łodzi odbyła się uroczysta Msza Święta w intencji poległych i pomordowanych policjantów II RP, ofiar sowieckiego reżimu.
Uroczystość, którą koncelebrowali ks. Kazimierz Zaleski, duszpasterz łódzkiej Policji i ks. Tadeusz Bednarek, proboszcz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia współorganizował Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi i Łódzki Oddział Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” Na Mszy obecni byli przedstawiciele Władz Państwowych i Samorządowych oraz Komendy Głównej Policji. W Mszy uczestniczyli Kierownicy i Przedstawiciele Służb Mundurowych; Szkolnictwa i Kultury; Światowego Związku Żołnierzy AK, Okręg Łódzki; Związku Sybiraków, Oddział w Łodzi oraz policjanci i pracownicy Policji garnizonu łódzkiego.

Wśród zaproszonych Gości był również Kierownik Muzeum Katyńskiego w Warszawie, pan Sławomir Z. Frątczak.

Poczty sztandarowe: Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, Straży Miejskiej w Łodzi, Światowego Związku Żołnierzy AK, Związku Sybiraków, „Solidarność” Elty ,Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 9 im. Komisji Edukacji Narodowej i Katolickiego Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łodzi podkreśliły podniosły charakter uroczystości.

Po zakończonej Mszy wszyscy obecni złożyli kwiaty oraz zapalili znicze pod tablicą pamięci w Kaplicy Matki Bożej Miłosierdzia, dając wyraz dziękczynienia Tych, którzy powrócili i pamięci o zamordowanych w miejscach męczeństwa Polaków.

Świadectwo o policjancie PP II RP Edwardzie Olbrychowskim odoczytał wnuk Jarosław Olbrychowski członek Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.”

Jarosław Olbrychowski

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi