05 Grudnia 2012
Spotkanie przedstawicieli Muzeum Wojska Polskiego z radnymi Dzielnicy Żoliborz.
5 grudnia br. w Biurze Budowy Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej odbyło się posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Żoliborz.

Gospodarzami spotkania był z-ca dyrektora Muzeum WP ds. inwestycyjnych – Pan Dariusz Matlak i kierownik - kustosz Muzeum Katyńskiego – Sławomir Z. Frątczak. W spotkaniu uczestniczyli także Panowie Jan Brzozowski i Konrad Grabowiecki z pracowni Brzozowski Grabowiecki Architekci Sp. z o.o.

Celem spotkania było przedstawienie stanu prac związanych z budową na terenie Cytadeli Warszawskiej nowej siedziby Muzeum Wojska Polskiego oraz adaptacji kaponiery dla Muzeum Katyńskiego.

Ogólną sytuację działań inwestycyjnych zaprezentował Pan Dariusz Matlak. 

Natomiast koncepcję zagospodarowania kaponiery dla przyszłego Muzeum Katyńskiego przedstawili Panowie - Konrad Grabowiecki i Jan Belina Brzozowski, odpowiadając także na wszystkie pytania nurtujące miejskich radnych.

Kolejnym punktem spotkania była prezentacja planów związanych z tworzeniem ekspozycji stałej i instalacji zewnętrznych - Muzeum Katyńskiego - wg koncepcji Jerzego Kaliny – autora narracji plastycznej oraz scenariusza historycznego opracowanego przez zespół pod kierownictwem prof. Andrzeja K. Kunerta. Kwestie te zobrazował kierownik Muzeum Katyńskiego – Pan Sławomir Frątczak.

Po zapoznaniu się z powyższymi problemami, miejscy radni pod przewodnictwem Adama Buławy zadeklarowali dalsze wspieranie przez Radę Dzielnicy Żoliborz - działań zmierzających do pełnej realizacji zamierzeń inwestycyjno-muzealnych w Cytadeli Warszawskiej.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi