Z okazji zbliżającej się 79. rocznicy zbrodni katyńskiej zorganizowano w Łodzi przez Stowarzyszenie „Rodzina Policyjna 1939 r.” uroczystą mszę św. odprawioną w intencji Ojczyzny oraz poległych i pomordowanych funkcjonariuszy Policji Państwowej II RP.
5 marca wypada kolejna, w tym roku 79., rocznica podpisania dokumentu o wymordowaniu polskich jeńców. Notatka Berii - szefa NKWD, wraz z podpisami Stalina, Woroszyłowa, Mołotowa i Mikojana wskazuje inicjatorów masakry. To jedna z najważniejszych dat dotyczących zbrodni katyńskiej, obok 13 kwietnia i 17 września.
Muzeum Katyńskie podejmuje, o czym niejednokrotnie informowano, wiele akcji w celu poszerzania wiedzy na temat zbrodni katyńskiej zarówno w kraju, jak też za granicą.
15 lutego w Muzeum Historycznym Skierniewic odbył się wernisaż wystawy "Orły Wojska Polskiego w XX wieku", o którym informowaliśmy na naszym profilu facebook'owym. Wystawa będzie dostępna do 22 kwietnia.
W styczniu 2019 r., po miesięcznej prezentacji w Akademii Obrony Narodowej w Gorii, wystawa pt. „Katyń – od świtu dzień rozpoczął się szczególnie”, zorganizowana przez Muzeum Katyńskie (Oddział Martyrologiczny Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie), została przewieziona do Kutaisi (drugiego, co do liczby mieszkańców miasta w Gruzji) oraz uroczyście otwarta w miejscowym Muzeum Historycznym.