05 Marca 2019
„Katyń – od świtu dzień rozpoczął się szczególnie” - zakończenie

Muzeum Katyńskie podejmuje, o czym niejednokrotnie informowano, wiele akcji w celu poszerzania wiedzy na temat zbrodni katyńskiej zarówno w kraju, jak też za granicą.

Tego przykładem może być wystawa mobilna pt. „Katyń – od świtu dzień rozpoczął się szczególnie” (z podpisami w wersji angielskiej i gruzińskiej), zorganizowana przez pracowników placówki, natomiast autorem „projektu” jest Wojciech Mandela.
Ekspozycja prezentowana była od jesieni 2018 r. w Muzeum Narodowym w Tbilisi, następnie przeniesiona do Akademii Obrony Narodowej w Gori, a w styczniu br. przewieziono ją do Muzeum Historycznego w Kutaisi (drugiego, co do liczby mieszkańców miasta w Gruzji), gdzie prezentowana była do 1 marca 2019 r.
Tego dnia miało miejsce uroczyste zamknięcie wystawy - co ważne - niezwykle wysoko ocenionej przez gruzińskich gospodarzy. W zakończeniu prezentacji ekspozycji wzięli udział przedstawiciele polskiego parlamentu (poseł Małgorzata Gosiewska i senator Aleksander Szwed), ambasady RP w Tbilisi z ambasadorem Mariuszem Maszkiewiczem, a także m.in. delegacje Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytutu Pamięci Narodowej oraz reprezentacja Muzeum Katyńskiego ze Sławomirem Frątczakiem na czele.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi