Archiwum aktualności
19 Maja 2016
Upamiętnienie zamordowanych w Kalininie i pochowanych w Miednoje policjanta Jana Ozimka i jego syna Stanisława
15 maja br. w Kolbuszowej miało miejsce ważne wydarzenie historyczne. Upamiętnienie ojca – policjanta i jego syna, Jana i Stanisława Ozimków, figurujących w sowieckich dokumentach dotyczących ofiar zbrodni katyńskiej. Społeczeństwo miasta i zaproszeni goście wzięli udział w patriotycznej mszy św., uroczystościach na cmentarzu oraz na Rynku Miejskim.
18 Maja 2016
„STACJA SYBERIA” – Spotkanie trzecie z cyklu „Przyjdź kiedy myślisz Katyń”
Serdecznie zapraszamy na trzecie spotkanie z cyklu „Przyjdź kiedy myślisz Katyń”!
Tym razem spotkanie poświęcone będzie losom Polaków wywiezionych na Syberię. O godz. 17.00 będzie prezentowany film „The Officer’s Wife – Żona Oficera” reżyserii Piotra Uzarowicza z produkcją i muzyką laureata Oskara Jana A.P. Kaczmarka. 
17 Maja 2016
Sobotnia Noc Muzeów w Muzeum Katyńskim

Goście mieli okazję wysłuchać prelekcji pracowników Muzeum, obejrzeć film „Pamięć znalazła swój dom”, przedstawiający historię Muzeum Katyńskiego i jego budowy oraz zwiedzić ekspozycję pod opieką kustoszy. Dopełnieniem atrakcji była nocna iluminacja, która w wyjątkowy sposób podkreślała piękno ekspozycji zewnętrznej Muzeum Katyńskiego. 

17 Maja 2016
Muzeum Katyńskie oddział Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie nagrodzone przez Stowarzyszenie Architektów Polskich
Nagrodę Stowarzyszenia Architektów Polskich za najlepszy obiekt architektoniczny wzniesiony na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej ze środków publicznych w roku 2015 pod honorowym patronatem Wiceprezesa Rady Ministrów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego prof. Piotra Glińskiego oraz honorowym patronatem Ministra Infrastruktury i Budownictwa pana Andrzeja Adamczyka
11 Maja 2016
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Katyńskim 14 maja o godz. 19.00
Po raz pierwszy Muzeum Katyńskie w nowej siedzibie na Cytadeli Warszawskiej będzie można zwiedzić nocą. Noc Muzeów w naszej placówce zaczniemy o godz. 19.00 od sygnału Dzwonu Katyńskiego (umieszczonego od strony Wisłostrady) dla uczczenia pamięci wszystkich pomordowanych przez NKWD na Wschodzie. 
2
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi