11 Maja 2016
Serdecznie zapraszamy na Noc Muzeów w Muzeum Katyńskim 14 maja o godz. 19.00
Po raz pierwszy Muzeum Katyńskie w nowej siedzibie na Cytadeli Warszawskiej będzie można zwiedzić nocą. Noc Muzeów w naszej placówce zaczniemy o godz. 19.00 od sygnału Dzwonu Katyńskiego (umieszczonego od strony Wisłostrady) dla uczczenia pamięci wszystkich pomordowanych przez NKWD na Wschodzie. 
Następnie goście będą mieli okazję podziwiać odrestaurowany fragment Cytadeli Warszawskiej oraz ekspozycję stałą Muzeum Katyńskiego w przepięknym, nocnym oświetleniu.

Wystawę będzie można zwiedzić w towarzystwie kustoszy oraz obejrzeć przygotowane specjalnie na tę okazję prezentacje. Serdecznie zapraszamy!

WYKŁADY I PREZENTACJE:
19.00 - XIX WIECZNY PLAC BUDOWY - adaptacja Cytadeli pod Muzeum Katyńskie - Paweł Warczyński
20.00 - KARTKI I LISTY GROBOWE - Sebastian Karwat
20.30 - projekcja filmu: "Pamięć znalazła swój dom" 
21.00 - KOBIETY W OBOZACH SPECJALNYCH NKWD - Karolina Kosiak
22.00 - LEKARZE Z KOZIELSKA - charakterystyka jednej z grup zawodowych - Karolina Wesołowska
22.30 - projekcja filmu: "Pamięć znalazła swój dom" 
23.00 - ZBRODNIA KATYŃSKA W ŚWIETLE PRAWA MIĘDZYNARODOWEGO - Krystyna Kazana
24.00 - KATYŃ W OKRESIE PRL - Tomasz Szczepański

Ponadto:
- bicie Dzwonu Katyńskiego
- oprowadzanie z kustoszem
- pokaz nocnej iluminacji

Muzeum Katyńskie
Cytadela Warszawska (wejście od Jana Jeziorańskiego)
14 maja 2016 godz. 19.00 - 1.00 (ostatnie wejście na 30 min przed zamknięciem)
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi