06 Lutego 2012
Prelekcja o Zbrodni Katyńskiej w Areszcie Śledczym w Warszawie
27 stycznia br. odbyła się pierwsza - z cyklu prelekcji - o Zbrodni Katyńskiej przygotowana przez pracowników Muzeum Katyńskiego dla więźniów z Aresztu Śledczego w Warszawie - Mokotowie.
Przypomnijmy, iż w listopadzie ubiegłego roku Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Warszawie ppłk Anna Osowska-Rembecka, Dyrektor Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie prof. Janusz Cisek i Kierownik Muzeum Katyńskiego Sławomir Frątczak podpisali porozumienie w sprawie realizacji wspólnych przedsięwzięć zapewniających edukację historyczną osób pozbawionych wolności. Podpisujący porozumienie zakładali, że dzięki wykładom - wiedza o Zbrodni Katyńskiej docierając bezpośrednio do samych skazanych odbywających kary pozbawienia wolności - wspomoże proces edukacji osadzonych i tym samym przyczyni się do ich resocjalizacji.

27 stycznia br. odbyło się pierwsze spotkanie skazanych z kierownikiem Muzeum Katyńskiego Sławomirem Frątczakiem. Wykład połączony multimedialnym przekazem dotyczącym historii mordu oraz merytoryczna dyskusja po zajęciach - okazały się niezapomnianą lekcją wychowania i patriotyzmu. Kolejne wykłady odbywać się będą - co dwa tygodnie w pozostałych zakładach karnych i aresztach śledczych okręgu warszawskiego. 10 lutego br. p. dr Tomasz Szczepański – kustosz w Muzeum Katyńskim - spotka się z osadzonymi w Areszcie Śledczym na Grochowie.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi