07 Marca 2024
Finał 8. Konkursu Katyńskiego w Kłodzku

5 marca 2024 w I LO im. Bolesława Chrobrego w Kłodzku odbył się finał VIII edycji powiatowego konkursu „Katyń – Golgota Wschodu”. W konkursie brali udział uczniowie szkół powiatu kłodzkiego.

Zebranych przywitał dyrektor I LO mgr Marian Klimaszewski. Obecni byli (poza uczestnikami konkursu i ich opiekunami oraz uczniami i nauczycielami I LO) przedstawiciele władz miasta, starostwa powiatowego, delegacja IPN oddziału wrocławskiego oraz Dolnośląskiej Rodziny Katyńskiej. Muzeum Katyńskie reprezentował dr Tomasz Szczepański.

W trakcie uroczystości zebrani złożyli kwiaty i zapalili znicze pod znajdującym się na terenie szkolnym Dębem Katyńskim, upamiętniającym strażnika Straży Więziennej (SW) Marcelego Kulikowskiego, zabitego w zbrodni katyńskiej (pośmiertnie awansowanego do stopnia aspiranta SW). Marceli Kulikowski znajduje się na tzw. „Ukraińskiej Liście Katyńskiej”, której ofiary upamiętniono w Kijowie-Bykowni.

Zebrani mieli też okazję wysłuchać wykładu pracownika wrocławskiego oddziału IPN dr. Krzysztofa Łagojdy „Historia czaszek wydobytych podczas ekshumacji w Katyniu w 1943r. i odnalezionych w Zakładzie Medycyny Sądowej we Wrocławiu”.

Wydarzenie uświetniły występy artystyczne uczniów I LO, w tym występ chóru szkolnego.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi