10 Maja 2021
Sobota: zmiana godzin otwarcia w ramach Nocy Muzeów | wyjątkowa wystawa
W najbliższą sobotę, 15 maja zmieniamy godziny otwarcia ekspozycji w ramach Nocy Muzeów.

Tego dnia zapraszamy zwiedzających od 12.00 do 19.00. Zwiedzanie odbywa się w reżimie sanitarnym, zgodnie z tymczasowym regulaminem.
Na zwiedzających czeka także tymczasowa wystawa wyjątkowych przedmiotów i dokumentów znalezionych w dołach śmierci przygotowana specjalnie na tę okazję.
Na wystawie pokazane będą artefakty pochodzące z ekshumacji, które przez lata uchodziły za anonimowe a dzięki wysiłkowi pracowników muzeum, konserwatorów, ekspertów kryminalistycznych i archeologów zostały przypisane do konkretnych ofiar zbrodni katyńskiej.
Większość z wystawionych pamiątek nigdy nie była prezentowana na wystawach gdyż ze względów konserwatorskich rzadko opuszczają magazyny. Dotyczy to głównie dokumentów. W gablotach będzie można przeczytać pamiętniki prowadzone przez więźniów w obozach, listy wysyłane do nich przez rodziny a także przedmioty, często nieoczywiste, świadczące o tym czyje ciała spoczęły w zbiorowych mogiłach w Charkowie, Katyniu, Miednoje i Bykowni.


2021-05-15-nocmuzeow_400
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi