07 Listopada 2018
Podsumowanie V-go Rowerowego Rajdu Katyńskiego w Koninie

6 listopada 2018 w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych im. Stanisława Staszica w Koninie odbyło się podsumowanie V-go Rowerowego Rajdu Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej Regionu Konińskiego, jaki odbył się 19 maja 2018 r.

Tradycyjnie trasa wiodła po miejscach upamiętnień ofiar zbrodni katyńskiej w regionie konińskim. W tym roku rajd jechał z Konina (gdzie przy głazie upamiętniającym konińskie ofiary zbrodni katyńskiej zapalono znicz) poprzez Rzgów - Zagórów - Lądek - Golinę do Konina, ogółem 67 km. W wydarzeniu uczestniczyło 120 osób w tym uczniowie i nauczyciele ZSGE. W wymienionych miejscowościach, przy tablicach lub pomnikach upamiętniających lokalne ofiary zbrodni katyńskiej lub upamiętnieniach innych wydarzeń historycznych, uczestnicy rajdu zapalili znicze.
Inicjatorem rajdu było nie istniejące już Stowarzyszenie „Katyń” w Koninie. Obecnie jego tradycje przejęło Stowarzyszenie Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, i ono we współpracy z dyrekcją Zespołu Szkół Górniczo-Energetycznych w Koninie, Instytutem Pamięci Narodowej oddział w Poznaniu, PTTK i władzami samorządowymi organizuje rajd.
W spotkaniu prowadzonym przez dyrektora ZSGE Janusza Kamińskiego uczestniczył pracownik Muzeum Katyńskiego, dr Tomasz Szczepański, który wygłosił prelekcję dla zebranych przybliżającą problematykę zbrodni katyńskiej.

Tomasz Szczepański

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi