12 Września 2018
Uroczyste ślubowanie funkcjonariuszy Służby Więziennej

We wtorek, 11 września 2018 r. na terenie Muzeum Katyńskiego odbyło się uroczyste ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy Służby Więziennej.

Przybyli z całego kraju młodzi ludzie w obecności Generalnego Dyrektora Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskliego, księży kapelanów Kościoła Rzymsko-Katolickiego; Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Kościoła Prawosławnego oraz znamienitych gości wypowiedzieli z dumą słowa przysięgi, która odtąd będzie im towarzyszyć w życiu służbowym i prywatnym. Stając się pełnoprawnymi członkami licznej i istotnej w funkcjonowaniu państwa grupy zawodowej zawsze będą mieli w pamięci słowa wypowiedziane przez Kierownika Muzeum Katyńskiego Sławomira Frątczaka, który przypomniał, że za świadków mają nie tylko licznie zgromadzonych przełożonych i gości, ale przede wszystkim Relikwie katyńskie należące między innymi do funkcjonariuszy więziennictwa, którzy wypełniając do końca przysięgę na zawsze pozostali z dala od domów i Ojczyzny.
Kierownik Muzeum Katyńskiego Sławomir Frątczak z rąk Generalnego Dyrektora Służby Więziennej gen. Jacka Kitlińskliego, w uznaniu zasług oraz za krzewienie pamięci o funkcjonariuszach i pracownikach Więziennictwa, zamordowanych, poległych i zmarłych w latach 1939-1945, otrzymał Odznakę Pamiątkową „Katyń”.
Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego Funkcjonariuszy Służby Więziennej Zakładu Karnego w Zamościu oraz defilada funkcjonariuszy Służby Więziennej i krótki występ Orkiestry Reprezentacyjnej z Dowództwa Garnizonu Warszawa. Po zakończeniu oficjalnej części nowo przyjęci funkcjonariusze oraz goście zwiedzili Muzeum Katyńskie oraz mieli możliwość wziąć udział w promocji książki dr. Bartosza Kułana pt. „Nieznana ofiara Katynia: Zygmunt Bugajski (1887-1940)”.

sfratczak-medal_400

Pełna relacja dostępna na Facebook'u!

Artykuł z oficjalnej strony Służby Więziennej

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi