16 Lipca 2018
Święto Policji w Muzeum Katyńskim

W niedzielę, 15 lipca 2018 r. w Muzeum Katyńskim odbyły się stołeczne obchody Święta Policji.

Stołeczne obchody Święta Policji rozpoczęły się mszą świętą w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. W uroczystościach 99. rocznicy powołania Policji Państwowej wzięli udział m.in. Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk, Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, wraz z zastępcami oraz kierownicy jednostek i komórek organizacyjnych stołecznego garnizonu Policji. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz państwowych, lokalnych, fundacji i stowarzyszeń współpracujących na co dzień z Policją, formacji mundurowych z Republik Litewskiej i Łotewskiej oraz oficerowie łącznikowi stacjonujący w Polsce.
Podczas uroczystości w Muzeum Katyńskim – Oddziale Martyrologicznym Muzeum Wojska Polskiego odczytano listy okolicznościowe Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachima Brudzińskiego oraz Sekretarza Stanu w MSWiA Jarosława Zielińskiego oraz wręczono policjantom odznaczenia państwowe, nagrody i nominacje na wyższe stopnie służbowe.
Po zakończeniu oficjalnych uroczystości Komendant Główny Policji nadinspektor dr Jarosław Szymczyk oraz Komendant Stołeczny Policji nadinspektor Paweł Dobrodziej, zwiedzili Muzeum Katyńskie, gdzie zostali uhonorowani przez kierownika placówki Sławomira Frątczaka pamiątkowymi „Orłami katyńskimi”.

fot. Krzysztof Chwała

PEŁNA RELACJA Z UROCZYSTOŚCI
POLICJA.WAW.PL

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi