27 Czerwca 2018
Wizyta rosyjskich dziennikarzy

26 czerwca br. Muzeum Katyńskie odwiedziła grupa rosyjskich dziennikarzy, przebywających w Polsce z wizytą studyjną.

Celem wizyty, organizowanej z inicjatywy Departamentu Wschodniego MSZ, było zapoznanie gości z Rosji z historią Polski i prezentacja polskiej narracji historycznej m.in. poprzez zwiedzanie najbardziej wartościowych muzeów historycznych oraz zebranie materiałów prasowych dokumentujących stan zachowania cmentarzy żołnierzy radzieckich w Polsce. Grupie towarzyszył Pan Adam Siwek Dyrektor Biura Upamiętniania Walk i Męczeństwa w Instytucie Pamięci Narodowej.
W skład delegacji wchodzili:

  1. Tatiana Ponamorienko – współpracuje z tv „Rossija 1”, tv „Rossija 24”, radio „Majak”, radio „Vesti FM”, „Radio Rossii”,
  2. Sergiej Nowikow – redaktor Naczelny gazety „Smolenskije Novosti”,
  3. Irina Tumakowa – „Nowaja Gazeta”,
  4. Natalia Szkurienok – portale www.colta.ru i newtimes.ru,
  5. Ariadna Rokossowska – „Rossijskaja Gazieta”,
  6. Galina Dudina – „Kommiersant”,
  7. Dmitrij Laru – „Izviestia”,
  8. Stanisław Striemidłowski – Agencja Regnum.

Placówkę gościom zaprezentował kierownik Muzeum – Sławomir Frątczak.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi