09 Kwietnia 2018
O zbrodni katyńskiej w CKU w Przygodzicach

5 kwietnia 2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach (powiat ostrowiski) odbyło się spotkanie poświęcone dziejom zbrodni katyńskiej i walce o prawdę o tej sprawie.

Prelegentem był dr Tomasz Szczepański, kustosz z Muzeum Katyńskiego w Warszawie. Słuchaczami byli uczniowie i nauczyciele ZSP CKU. W skład istniejącej od 1945 szkoły (obecnie zespołu szkół) wchodzi m.in. liceum z klasami mundurowymi – wojskową i zarządzania kryzysowego. To właśnie uczniowie tych klas stanowili większość słuchaczy. W trakcie spotkania dwoje uczniów liceum, biorących udział w ogólnopolskim konkursie "Policjanci w służbie historii" przedstawili swoim koleżankom i kolegom postać Józefa Klinika - przedwojennego policjanta z Ostrowa Wielkopolskiego, który został zamordowany przez NKWD w Kalininie (Twer) i zakopany w dołach śmierci w Miednoje.
Inicjatorem spotkania był nauczyciel historii w ZSP CKU mgr Rafał Byzia.

Tomasz Szczepański

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi