10 Kwietnia 2018
Prezentacja wystawy "Na nieludzkiej ziemi"

6 kwietnia 2018 roku w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Nie zabijaj” oraz prezentacja wystawy „Na nieludzkiej ziemi”.

W związku ze zbliżającą się 78. rocznicą Zbrodni Katyńskiej w Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbyła się projekcja filmu dokumentalnego „Nie zabijaj”. Wprowadzenia do filmu dokonali reżyser filmu dr Józef Gębski oraz dr Bartłomiej Bydoń z Muzeum Katyńskiego.
„Nie zabijaj” to pełnometrażowy dokument z prac ekshumacyjnych prowadzonych w 1991 roku przez polskich ekspertów. Bardzo liczna polska ekipa badawcza składała się z czołowych przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, medycyny sądowej, antropologii, archeologii oraz ekspertów z zakresu historii, falerystyki i mundurologii.
Wśród członków ekipy znaleźli się również twórcy filmu „Nie zabijaj”: Józef Gębski - reżyser Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych, kamerzysta Waldemar Grodzki, asystent operatora Jerzy Snoch.
Projekcji filmowej towarzyszyła wystawa okolicznościowa „Na nieludzkiej ziemi”, opracowana na podstawie zdjęć jednego z uczestników dokumentujących ekshumację, eksperta fotografii kryminalistycznej Aleksandra Załęskiego.

Fot. A Wysocki / DGW

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi