04 Grudnia 2017
Muzeum Katyńskie Oddział MWP w międzynarodowym projekcie Miejsca Pamięci

Pracownicy Muzeum Katyńskiego wzięli udział w międzynarodowym zjeździe przedstawicieli Miejsc Pamięci we Francji. Zrealizowane w dniach 28 – 29 listopada br. spotkanie jest częścią projektu prowadzonego przez Instytut Polski w Paryżu we współpracy z francuskim stowarzyszeniem Europa Pamięci. Projekt jest dziełem wielopoziomowym i długofalowym. Skupia ekspertów z zakresu historii II wojny światowej z Polski i Francji. Ma na celu ułatwienie, pogłębianie lub nawiązywanie nowych kontaktów między najważniejszymi polskimi i francuskimi placówkami.

Uczestnicy I Zjazdu obradowali najpierw w murach Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Paryżu. Podczas spotkania przedstawili swoje placówki, ich ofertę edukacyjną oraz wymienili doświadczenia. Następnie udali się do historycznego budynku uniwersytetu INALCO, gdzie miała miejsca konferencja promująca wiedzę o polskich miejscach pamięci wśród francuskiej publiczności. Prezentacje polskich placówek wywołały niezwykle ożywioną dyskusję, która była najlepszym dowodem na społeczne zapotrzebowanie projektu. Po spotkaniu podjęto szereg zobowiązań, które będą koordynowane przez Instytut Polski w przyszłym roku.
Ewa Kowalska

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi