29 Sierpnia 2017
Notacje w Kielcach
Jednym z istotnych elementów składniowych świadczących o charakterze Muzeum Katyńskiego jest kontakt i współdziałanie z Potomkami Ofiar Zbrodni Katyńskiej skupionych w Rodzinach Katyńskich i Stowarzyszeniu Rodzina Policyjna.
Wyrazem tego jest prowadzona ścisła współpraca dzięki, której podtrzymywana jest pamięć o Ofiarach. W okresie od 22 do 25 sierpnia 2017 roku Muzeum uczestniczyło w drugich Notacjach Historycznych zorganizowanych przez  Kielecką Rodzinę Katyńską w Kielcach we współpracy z Przystankiem Historia Delegatury IPN w Kielcach. W ramach tej inicjatywy były prowadzone spotkania z dziećmi pomordowanych, w których poznaliśmy ich losy wojenne i powojenne. Ważnym atutem tego przedsięwzięcia było dotknięcie żywej historii poprzez kontakt z rodzinami ofiar i przeprowadzone z nimi wywiady. Pogłębiliśmy naszą wiedzę o tragicznych losach rodzin,  o zesłaniu ich w głąb Związku Radzieckiego oraz o bolesnej drodze powrotnej.  Poznaliśmy także ich powojenne losy w czasie obowiązywania tzw. kłamstwa katyńskiego.

Muzeum Katyńskie pozyskało dokumentację i fotografie dot. losów ofiar, przez co wzbogacone i powiększone zostały jego zbiory muzealne.  Bardzo dziękujemy darczyńcom z Rodziny Katyńskiej i Policyjnej za wyrażoną życzliwość i chęć podzielenia się swoją historią oraz przekazanie najdroższych pamiątek rodzinnych.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi