11 Października 2010
Podpisano umowę na wykonanie projektu i scenariusza Muzeum Katyńskiego
Podpisana została umowa na wykonanie scenariusza i projektu Muzeum Katyńskiego. Projekt obejmuje opracowanie zwycięskiej pracy konkursowej zespołu autorskiego: pracowni projektowej Maksa sp. z o.o. pod kierunkiem Krzysztofa Langa, pracowni architektonicznej Brzozowski/Grabowiecki oraz Jerzego Kaliny.
W zakresie projektu znajdzie się architektura, zagospodarowanie terenu oraz szczegółowe opracowanie scenariusza i aranżacji Muzeum.
 
 
Unikalna przestrzeń Cytadeli Warszawskiej sprawia, że możliwe jest opracowanie ścieżek zwiedzania zarówno w części terenu cytadeli jak i w zabytkowych obiektach kaponiery, działobitni oraz budynku bramy. Dodatkowym wyzwaniem będą instalacje rzeźbiarskie autorstwa Jerzego Kaliny oraz tunel wydrążony w wałach obronnych, umożliwiający zamknięcie ścieżki zwiedzania. Inną kwestią do rozwiązania jest zagospodarowanie krajobrazu wokół muzeum. Uformowana z drzew instalacja jak i pozostała zieleń muszą wpisywać się w architekturę i ukształtowanie fortyfikacji, a jednocześnie stanowić część narracji Muzeum.


Wiele pracy czeka również interdyscyplinarny zespół przygotowujących szczegółowy scenariusz ekspozycji a także projekt aranżacji wnętrz kaponiery. Dwukondygnacyjna przestrzeń a także zasadniczy podział narracji na część poświęconą opowiedzeniu historii zbrodni katyńskiej i odpowiednie wyeksponowanie zbiorów Muzeum wymaga zastosowania wielu nowoczesnych środków aranżacyjnych i ekspozycyjnych. 


Całość prac projektowych trwać będzie do końca pierwszego kwartału przyszłego roku. 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi