11 Kwietnia 2011
Miejscy radni na Cytadeli
6 kwietnia br. w Biurze Budowy Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej odbyło się posiedzenie Komisji Planowania Przestrzennego Rady Dzielnicy Żoliborz.
Gospodarzem spotkania był z-ca dyrektora MWP ds. inwestycyjnych – Pan Dariusz Matlak. Celem spotkania było przedstawienie szczegółowej koncepcji zagospodarowania Cytadeli Warszawskiej przez Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum Katyńskie. 

Koncepcję zagospodarowania pod siedzibę przyszłego Muzeum WP przedstawił szef zwycięskiego zespołu (WXCA) Pan Szczepan Wroński. W trakcie szczegółowej prezentacji objaśniał oraz odpowiadał na wszystkie pytania nurtujące miejskich radnych. Kolejnym punktem spotkania była prezentacja planów związanych z zagospodarowaniem Kaponiery Cytadeli na siedzibę Muzeum Katyńskiego, koncepcję zaprezentowali panowie Jan Belina Brzozowski oraz Jerzy Kalina – autor instalacji artystycznych. Po zapoznaniu się z całościową koncepcją zagospodarowania przestrzennego Cytadeli Warszawskiej, miejscy radni pod przewodnictwem Adama Buławy przyjęli jednogłośnie projekt stanowiska Rady Dzielnicy Żoliborz, który zakłada między innymi:
„wsparcia działań zmierzających do realizacji inwestycji muzealnych na Cytadeli, w szczególności w zakresie przebudowy odcinka ul.Wybrzeże Gdańskie, związanej z budowa nowej bramy do Cytadeli, a takżerewitalizacji działobitni na osi Al. Wojska Polskiego przy planowanej kładce pieszo-rowerowej prowadzącej na teren Cytadeli”
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi