10 Lipca 2017
Parafiada 2017
W dn. 9 – 15 lipca na terenie campusu SGGW w Warszawie przy ul. Ursynowskiej odbywa się 29. Międzynarodowa Parafiada Dzieci i Młodzieży. Inicjatorem Parafiady był O. Józef Joniec SP, który zginął 10 kwietnia 2010 r.  w katastrofie smoleńskiej.. ". 
W 2008 roku zainicjował on akcję pod nazwą "Katyń... ocalić od zapomnienia".
Częścią podejmowanych działań jest program zasadzenia 21 857 Dębów Pamięci dla upamiętnienia wszystkich Ofiar zbrodni katyńskiej. Mottem ciągle trwającej akcji jest hasło. "Jeden Dąb Pamięci dla jednego Bohatera".
Stowarzyszenia Parafiada promuje wychowanie młodzieży w duchu sportu, sztuki i wiary. W Parafiadzie uczestniczy zaproszona młodzież polonijna z wielu krajów Europy, przy czym najliczniej reprezentowane są kraje Europy Wschodniej (Ukraina, Litwa, Białoruś, Łotwa). Rywalizacja w licznych konkurencjach sportowych, zawsze w duchu fair play, połączona jest z wydarzeniami artystycznymi oraz konkursami wiedzy i kreatywności. Młodzież poznaje również Warszawę, jej zabytki, ciekawe miejsca i  muzea, w tym m.in. Muzeum Katyńskie.
Wydarzeniami towarzyszącymi są zajęcia i warsztaty edukacyjno-formacyjne prowadzone przez Wojsko Polskie, PCK oraz Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa. Patronat honorowy nad Parafiadą objął Prezydent RP Andrzej Duda.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi