16 Lipca 2017
Zakończenie 29 Międzynarodowej Parafiady dzieci i młodzieży
Gala na zakończenie Parafiady zgromadziła prawie 1400 uczestników z siedmiu krajów oraz zaproszonych gości. Miasteczko namiotowe, powstałe na terenie kampusu SGGW przez tydzień tętniło własnym życiem. Było miejscem rywalizacji sportowej, spotkań kulturowych oraz wspólnej modlitwy.
Odbyły się między innymi:
- dwa konkursy wiedzy, w których wzięło udział 325 uczestników;
- konkurs piosenki religijnej Sacro Song – 66 rywalizujących;
- konkurs muzyczny – 78 wokalisów i wokalistek;
- konkurs teatralny – 138 uczestników
- konkurs plastyczny – 240 uczestnikó.
Na stadionie rywalizowano w trzech dyscyplinach sportowych – 16 konkurencjach.
Ogółem rozdano 300 medali i 136 pucharów. Organizatorzy przyznali także nagrodę szczególną - fair play, wskazując wzór realizacji prawdziwie sportowego zachowania.
Spotkaniu towarzyszyły liczne warsztaty artystyczne, wystawy, gry i zabawy. W czasie trwania Parafiady uczestnicy odbyli ponad 50 wycieczek po Warszawie. Grupy młodzieży odwiedzały także Muzeum Katyńskie. Przedłużeniem wizyty w muzeum były refleksje, w  namiocie historycznym mieszczącym wystawę poświęconą Zbrodni ludobójstwa 1940 r., w miasteczku namiotowym, które powstało w obiektach SGGW.
Na zakończenie Organizatorzy odebrali podziękowania za wysiłek włożony w perfekcyjne przygotowanie działań mających na celu wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży przez sport, kulturę i sferę ducha.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi