14 Lipca 2016
Wizyta ppłk. Zdzisława Bernarda Skarbka w Muzeum Katyńskim
12 lipca odwiedził Muzeum Katyńskie ppłk w st. sp. Zdzisław Bernard Skarbek (ur. 1921-), syn uwięzionego w Ostaszkowie i zamordowanego w Twerze przodownika Policji Państwowej Kazimierza Skarbka (1897-1940). 
On sam, mieszkając w Brześciu n. Bugiem, gdzie służył jego ojciec, w lutym 1940 został aresztowany przez NKWD i skazany na 10 lat łagru. Znalazł się na Syberii gdzie niewolniczo pracował przy wyrębie drewna. Po amnestii wstąpił do Armii gen. Andersa, z którą przeszedł jej szlak bojowy. Brał udział w bitwie o Monte Cassino. Po 1945 pozostał początkowo w Anglii, a ostatecznie zamieszkał w Australii (Canberra).

Wraz z ppłk Skarbkiem przyjechały jego dzieci, obecni byli także przedstawiciele Policji oraz Rodziny Policyjnej z insp. S. Cisowskim i dr M. Wykowskim. Goście zapoznali się z wystawą MK, po zwiedzeniu której dyr. MWP prof. Zbigniew Wawer wręczył weteranowi pamiątkowy medal płk B. Gembarzewskiego oraz wydany przez Muzeum album o II Korpusie WP. Ppłk Skarbek otrzymał także kopie dokumentów i fotografii dotyczących jego rodziny a znajdujących się w zbiorach Muzeum Katyńskiego.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi