28 Czerwca 2016
„Przyjdź kiedy myślisz Katyń” - "Strażnicy więźniami"
W dniu 29 czerwca 2016 roku w Muzeum Katyńskim, oddział Muzeum Wojska Polskiego, odbędzie się czwarte spotkanie z cyklu „Przyjdź kiedy myślisz Katyń”, zatytułowane „Strażnicy więźniami”. 
Spotkanie to poświęcone jest Straży Więziennej II Rzeczypospolitej – historii służby i jej funkcjonariuszy. W trakcie tego spotkania słuchacze będą mogli dowiedzieć się o historii polskiego więziennictwa, którego geneza sięga 1917 roku, jego rozwoju w latach dwudziestych XX wieku, powstania korpusu Straży Więziennej w 1932 roku, dokonaniach polskiej myśli penitencjarnej w dwudziestoleciu międzywojennym, tragedii września 1939 roku, sytuacji w jakiej znalazła się służba i jej funkcjonariusze w warunkach okupacji niemieckiej i sowieckiej oraz znalezienia się służby w nowych powojennych realiach.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi