06 Czerwca 2016
Uroczyste podsumowanie konkursu „W imię miłości Ojczyzny” w Piotrkowie Trybunalskim
31 maja w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste zakończenie konkursu wiedzy o Zbrodni Katyńskiej „W imię miłości Ojczyzny”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów gimnazjów Ziemi Piotrkowskiej. Autorzy najciekawszych prac otrzymali nagrody książkowe.
Była to już XV edycja tego konkursu organizowanego przez Rodzinę Katyńską Ziemi Piotrkowskiej, Gimnazjum nr 4 w Piotrkowie i Wojewódzki Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli.

Obecni byli m.in. viceprezydent Piotrkowa Trybunalskiego Andrzej Kacperek, przewodniczący Rady Miasta  Marian Błaszczyński, dyrektor WODN Dariusz Magacz, prezes Rodziny Katyńskiej Ziemi Piotrkowskiej Włodzimierz Pawełczyk, przedstawiciel Muzeum Katyńskiego w Warszawie dr Tomasz Szczepański, nauczyciele i uczniowie szkół uczestniczących w konkursie.

Uczniowie przedstawili program słowno-muzyczny (m.in. „Guziki” Zbigniewa Herberta i „Katyń 1940” Lecha Makowieckiego), wykonali też prezentację multimedialną. Następnie wręczono nagrody autorom najciekawszych prac konkursowych. 

Organizatorzy w wystąpieniach publicznych zwrócili uwagę że odbywający się już po raz XV konkurs mocno przyczynia się do utrwalenia pamięci o zbrodni katyńskiej w społeczności lokalnej Piotrkowa i Ziemi Piotrkowskiej.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi