07 Stycznia 2016
Uroczyste ślubowanie policjantów w Muzeum Katyńskim
160 policjantów służby kandydackiej przysięgało strzec bezpieczeństwa Państwa i jego obywateli w obecności ministra Jarosława Zielińskiego - Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Cezarego Popławskiego, Komendanta Stołecznego Policji nadinsp. Michała Domaradzkiego, zaproszonych gości oraz kadry kierowniczej stołecznego garnizonu.
Na miejsce ślubowania wybrano wyjątkowe miejsce - muzeum świadczące o niezłomnej wierności Ojczyźnie i zwycięstwie prawdy o mordzie dokonanym przez sowieckich okupantów na polskich oficerach i policjantach. Nowo wstępujący w szeregi Policji, składając przysięgę wobec relikwii Miednoje, dali świadectwo szacunku dla dziejów i tradycji całej formacji.

Podczas uroczystości policjanci zaciągnęli wartę honorową w Epitafium Katyńskim. Przed tablicami z nazwiskami zamordowanych funkcjonariuszy stanęła dodatkowo straż w mundurach z epoki. W Epitafium zapłonęły znicze i złożono wieniec.

W podniosłej atmosferze dyrektor Muzeum Wojska Polskiego prof. Zbigniew Wawer oraz dyrektor Muzeum Katyńskiego oddziału Muzeum Wojska Polskiego Sławomir Z. Frątczak, wyróżnili dyplomami oraz medalami Bronisława Gembarzewskiego, osoby zasłużone w krzewieniu patriotyzmu przez wspieranie działań polskiego muzealnictwa wojskowego. W gronie uhonorowanych była Dyrekcja oraz pracownicy Centralnego Laboratorium Kryminalistycznego Policji, których wyniki badań w znaczący sposób przyczyniły się do udokumentowania Zbrodni Katyńskiej.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi