09 Listopada 2015
Promocja książki historyka Ihara Melnikau
9 grudnia o godz. 17 odbędzie się promocja książki historyka Ihara Melnikaua pt. „Granica koło Zasławia. 1921 – 1941” w Muzeum Katyńskim. „Granica między II RP i BSRR była w swej istocie granicą między cywilizacjami. Białorusini na Wschodzie i Zachodzie żyli według innego prawa, innych zasad, tradycji i zwyczajów.
Granica wpływała na życie tysięcy naszych rodaków po obu jej stronach” – stwierdza autor książki.
Publikacja poświęcona jest analizie mało znanych faktów z historii polsko-sowieckiego pogranicza w pobliżu Zasławia w okresie 1921-1939. Autor dużo uwagi poświęca historii zachodnich obwodów Białorusi, które w okresie międzywojennym znajdowały się w granicach Drugiej Rzeczypospolitej. Znaczne miejsce w książce poświęcono procesowi tworzenia sowieckich umocnień na granicy z Polską (w pobliżu Mińska), historii wydarzeń z 17 września 1939 r. oraz bohaterskiej obronie Zasławia w czerwcu 1941 roku.

Spotkanie z autorem oraz promocja książki odbędzie się 9 grudnia o godz. 17.00 w Muzeum Katyńskim w warszawskiej Cytadeli (wejście od ul. Jana Jeziorańskiego, przez Bramę Nowomiejską). Spotkanie poprowadzi kierownik Muzeum Katyńskiego, p. Sławomir Frątczak. Zaproszenia, po wcześniejszej rezerwacji, do odebrania w dniu promocji u organizatorów.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi