02 Października 2015
Otwarcie wystawy stałej Muzeum Katyńskiego dla zwiedzających
W dniu 3 października w godzinach od 10 – 16 serdecznie zapraszamy do zwiedzenia wystawy w towarzystwie kustoszy, którzy realizując misję edukacyjną muzeum przedstawią historię Zbrodni Katyńskiej. Otwarcie uświetni widowisko orkiestry policyjnej, której występ odbędzie się o godzinie 14 na placu apelowym. Wejście do Muzeum od strony Bramy Nowomiejskiej (ulica Jana Jeziorańskiego). 
Kilka informacji o samym muzeum:
Muzeum Katyńskie zostaje otwarte dla zwiedzających w rocznicę zrealizowania tajnego rozkazu Ławrientija Berii o skierowaniu zatrzymanych polskich oficerów oraz policjantów do obozów specjalnych w Kozielsku, Ostaszkowie i Starobielsku. 
Placówka rozmieszczona jest na dwóch kondygnacjach kaponiery warszawskiej Cytadeli, rosyjskiej twierdzy wzniesionej po powstaniu listopadowym. Łączy przestrzenie o charakterze symbolicznym z nowoczesnymi środkami przekazu. Głównymi bohaterami ekspozycji stałej są „relikwie katyńskie”, przedmioty wydobyte z dołów śmierci, miejsc pochówku w Katyniu, Miednoje, Charkowie i Bykowni. Na wystawie obok jednoznacznych dowodów zbrodni popełnionej przez Sowietów na obywatelach polskich, zwiedzający mogą się zapoznać z wieloma dokumentami zawierającymi informacje o mordzie NKWD, zapoznać się z losem rodzin ofiar, historią trwającego przez dziesięciolecia kłamstwa i ostatecznego zwycięstwa prawdy o Katyniu. 
Muzeum Katyńskie przez zastosowanie wyrazistych środków przekazu jest zarówno miejscem kontemplacji dla Rodzin Katyńskich jak też nowoczesną placówką edukacyjną, w której szczególny nacisk położony został na dotarcie do młodego odbiorcy.

plakatmk2015_400 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi