02 Października 2015
Wręczenie Krzyży „Miednoje 1940”
We wtorek 29 września br. w Muzeum Miasta Łodzi odbył się w godzinach wieczornych koncert patriotyczny ku czci policjantów ofiar Zbrodni Katyńskiej. Przed koncertem miała miejsce uroczystość wręczenia po raz pierwszy Krzyży „Miednoje 1940” – przyznanych przez Kapitułę Odznaczenia ze Stowarzyszenia „Rodzina Policyjna 1939 r.” w Łodzi. 
Prezes Jarosław Olbrychowski – stojący na czele wzmiankowanego Stowarzyszenia, przed dekoracją zaznaczył m.in.: Uhonorujemy osoby, które poprzez swoją działalność szczególnie przyczyniły się do odkrywania prawdy i upamiętnienia losów polskich Policjantów II RP ofiar zbrodni katyńskiej.

Odznaczonymi zaszczytną odznaką zostali:
  • Maria Czernek - jedyna wdowa katyńska po policjancie policji państwowej II RP;
  • nadinspektor Dariusz Banachowicz - Komendant Wojewódzki Policji w Łodzi; 
  • Mirosław Pejka - Przewodniczący Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, oraz
  • Sławomir Frątczak – kierownik-kustosz Muzeum Katyńskiego.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi