09 Sierpnia 2015
Pan Bogusław Stankiewicz w Muzeum Katyńskim
1 lipca 2015 r. Muzeum Katyńskie OMWP miało zaszczyt gościć pana Bogusława Stankiewicza, syna zamordowanego w Katyniu ppor. rez. Michała Stankiewicza. Pan Stankiewicz zdecydował się przekazać do zbiorów Muzeum kolekcję dokumentów, fotografii i pamiątek po swoim Ojcu. 
Wśród cennych darów warto wspomnieć m.in. teczkę personalną ppor. Stankiewicza, z  Kadr wileńskiej PKP, przekazana przez nieznanego pracownika kolei  już po zajęciu Wilna przez Sowietów i starannie przechowywaną przez rodzinę przez lata okupacji, okres repatriacji i czasy powojenne, kiedy pamięć o ofiarach zbrodni katyńskiej była zakazana. Przy okazji wizyty w Muzeum Katyńskim Pan Bogusław Stankiewicz opowiedział o Ojcu - którego właściwie nie miał okazji zobaczyć  i losie swojej rodziny. 

Po raz pierwszy relacja ze spotkania została streszczona w języku „migowym” przez Martę Wolańską, pracownika Muzeum Katyńskiego.

Pan Bogusław Stankiewicz w Muzeum Katyńskim >> 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi