17 Grudnia 2014
Kolejne tablice "Epitafium Katyńskiego" zostały zamontowane
15 grudnia br. wypełniając stosowne zapisy umowy oraz w zgodzie z przyjętymi terminami tworzenia nowej siedziby Muzeum Katyńskiego Oddziału Muzeum Wojska Polskiego w Cytadeli Warszawskiej (zarówno wystawy w kaponierze oraz tzw. „instalacji zewnętrznych”- autorstwa Jerzego Kaliny) – uznany artysta rzeźbiarz Zbigniew Mikielewicz przywiózł kolejną część tablic do „Epitafium Katyńskiego”, które będą eksponowane w działobitni.
Zbigniew Mikielewicz - uczeń profesor Barbary Bieniulis-Strynkiewicz na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu jest autorem szeregu rozwiązań artystycznych, m.in. psa Filusia upamiętniającej Zbigniewa Lengrena na ulicy Chełmińskiej w Toruniu, realizacji przestrzennej poświęconej bohaterom filmu Sami swoi przed kinem Cinema City w Toruniu, pomnika generała Stefana Grota-Roweckiego w Warszawie, odsłoniętego 25 października 2010 r. oraz pomnika Bolesława Krzywoustego drzewa - elementu pomnika Janusza Korczaka w Warszawie, pomnika Władysława Raczkiewicza w Płocku.

Współpraca obu znamienitych twórców w Muzeum Katyńskim, przy tworzeniu instalacji tzw. „zewnętrznych”, przeniosła się ostatnio i na inne reali-zacje w kraju – np. przy wyjątkowym projekcie Jerzego Kaliny - w bazylice garnizonowej pw. Św. Elżbiety Węgierskiej we Wrocławiu, w jej „Kaplicy – Mauzoleum Pamięci Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej”. 
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi