05 Maja 2014
Uroczystości Katyńskie w Moszczenicy, powiat Piotrków Trybunalski
10 kwietnia 2014 r. w Szkole Podstawowej im. św. Stanisława Kostki w Moszczenicy, odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary zbrodni katyńskiej. 
Upamiętniano trzech pomordowanych związanych z tą gminą: Michała Antosiaka – por. Wojska Polskiego i nauczyciela Publicznej Szkoły Powszechnej w Moszczenicy, Leszka Heinzla – podporucznika Wojska Polskiego oraz Andrzeja Góry – st. posterunkowego Policji Państwowej, którzy zginęli w Charkowie, Katyniu i Twerze.

Ceremonia rozpoczęła się Mszą św. w Kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Moszczenicy. Następnie uczestnicy przeszli do szkolnej hali sportowej, gdzie odbyła się główna część obchodów. W uroczystości uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Dorota Rutkowska, Anetta Kowalska – dyrektor biura poselskiego Elżbiety Radziszewskiej, Andrzej Juszczak – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Piotrkowie Tryb. ksiądz proboszcz Władysław Paś, władze samorządowe Gminy Moszczenica, z wójtem Marcelim Piekarkiem i Przewodniczącym Rady Gminy Grzegorzem Nowickim, radni Rady Gminy Moszczenica i Rady Powiatu Piotrkowskiego. Były obecne delegacje Stowarzyszenia Rodzina Katyńska Ziemi Piotrkowskiej i Muzeum Wojska Polskiego – oddział Muzeum Katyńskie w Warszawie, Wojewódzkiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, miejscowej straży pożarnej i orkiestry dętej. W uroczystości brali też udział przedstawiciele rodzin pomordowanych jak również bardzo licznie uczniowie szkoły i mieszkańcy gminy Moszczenica.
Na uwagę zasługiwał starannie dopracowany program artystyczny przygotowywany przez uczniów szkoły pod kierunkiem nauczycieli. Biorący w nim udział uczniowie wykazali się niewątpliwym talentem wokalnym i recytatorskim.

W trakcie uroczystości odsłonięto na murze szkoły tablicę pamiątkową i posadzono na terenie szkolnym „Dąb Katyński” z postawionym obok obeliskiem.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi