19 Lutego 2014
Fotografie Pomnika Katyńskiego w Niles w Chicago
Dzięki uprzejmości polskiego fotografa z Chicago p. Pawła Noconia publikujemy zdjęcia Pomnika Katyńskiego w Niles (Chicago).
Pomnik Katyński w Niles w Chicago – pomnik na terenie katolickiego cmentarza św. Wojciecha (ang. Saint Adalbert Catholic Cemetery) w mieście Niles w stanie Illinois w Stanach Zjednoczonych, w aglomeracji chicagowskiej, upamiętniający ofiary zbrodni katyńskiej. Odsłonięty 17 maja 2009. Kamień węgielny pod budowę pomnika wmurowano 8 października 2000 roku podczas wizyty prymasa Polski, kardynała Józefa Glempa, w Stanach Zjednoczonych; społeczna zbiórka funduszy na wzniesienie monumentu trwała 9 lat. Poświęcenia pomnika, autorstwa Wojciecha Seweryna (amerykański rzeźbiarz polskiego pochodzenia), dokonał prymas J. Glemp. Przed pomnikiem w Niles odbywają się uroczystości organizowane przez Polonię chicagowską.
Autorem zdjęć jest Paweł Nocoń.
Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi