18 Lutego 2014
Postępy prac przy budowie Muzeum Katyńskiego
Cztery miesiące minęły od rozpoczęcia prac przedsiębiorstwa PBM POŁUDNIE na terenie przyszłego Muzeum Katyńskiego, a zakres wykonywanych prac jest imponujący.
Adaptacja historycznej (XIX-wiecznej) kaponiery na terenie Cytadeli Warszawskiej i bez mała 3 hektary liczący - teren wokół gmachu, gdzie znajdą się docelowo liczne „instalacje” autorskie – Jerzego Kaliny – to de facto potężna batalia budowlana. Można bez przesady stwierdzić, iż w skali kraju jest to jedno z ważniejszych i „nietypowych” wyzwań w dziedzinie inwestycji muzealnych. Prace budowlane pod „policyjnym” wręcz nadzorem służb konserwatorskich (i to tych odpowiedzialnych za architekturę, jak i za zieleń) - prowadzone są planowo i bez zatrzymań.

Równolegle z tymi działaniami - ku końcowi zmierzają prace nad „instalacjami” do ekspozycji stałej – mamy więc nadzieję, iż w końcu bieżącego roku ruszy budowa przyszłej ekspozycji stałej – także autorstwa Jerzego Kaliny, tworzona w oparciu o scenariusz wystawienniczo-historyczny – opracowany przez zespół prof. Andrzeja K. Kunerta.

Wyszukiwarka
Wybierz datę:
OD 
DO 
Historia publikacji
Jak korzystać z serwisu?
Dział „Aktualności”
W dziale „Aktualności” publikowane są najnowsze informacje o wydarzeniach powiązanych z Muzeum Katyńskim. Kolejne artykuły prezentowane są w kolejności chronologicznej począwszy od najnowszego. Na stronie przedstawione są skróty pięciu ostatnich opublikowanych informacji. Aby przejść do całości artykułu należy kliknąć na zamieszczony pod wstępem do każdego tekstu odnośnik „Czytaj dalej”.

Na dole listy artykułów znajduje się pole nawigacji umożliwiające przejście do kolejnej strony archiwum, a tym samym do starszych publikacji. Aby ułatwić poruszanie się po archiwalnych materiałach, oprócz możliwości przejścia na kolejną stronę poprzez kliknięcie w jej numer, zastosowano nawigację w postaci strzałek. Strzałka pojedyncza „>” przenosi użytkownika do następnej (lub poprzedniej „<“) strony względem tej, na której się aktualnie znajduje, natomiast podwójna „>>” powoduje przejście do ostatniej strony zawierającej najstarszy opublikowany materiał (lub pierwszej „<<“).
Wyszukiwarka
Znajdująca się po prawej stronie wyszukiwarka pozwala na szybkie wyświetlenie artykułów odnoszących się do wybranych przez użytkownika słów kluczowych. Aby wyświetlić materiały o pożądanej tematyce, należy w polu wyszukiwania wpisać wybraną frazę i kliknąć przycisk „Wyszukaj”. Na liście zostaną wówczas wyświetlone artykuły zawierające dane wyrażenie.

Wyniki wyszukiwania można też zawęzić do wybranego przedziału czasowego. W tym celu należy ustawić zakres dat wybierając określone wartości w polach znajdujących się poniżej obszaru wyszukiwania.

Sekcja „Historia publikacji” umożliwia wyświetlenie artykułów zamieszczonych w archiwum w konkretnych miesiącach danego roku.
Wszelkie prawa zastrzeżone, Muzeum Katyńskie 2012
Administrator serwisu: administrator@muzeumkatynskie.pl
Odwiedź nas na Facebooku: Muzeum Katyńskie
Created by: PrimeBSD & Super-Fi